Nabídka kurzů

1. Pedikúra se základy podologie zakončeno Profesní zkouškou 

KURZ PRO OTEVŘENÍ ŽIVNOSTI PEDIKÉR/KA, ZAKONČEN PROFESNÍ ZKOUŠKOU
Nejobsáhlejší  kurz pedikúry v ČR! Staňte se odborníkem v péči o nohy.

Hlavní lektorka kurzu je pedagog a autorizovanou osobou v oboru pedikúra, všichni lektoři jsou členy Podiatrické společnosti a mají za sebou mnoho let praxe.

Kurz je určen pro širokou veřejnost, pro všechny kdo mají o obor zájem a chtějí ovládat pedikúru do hloubky. Kurz je zaměřen na přístrojovou pedikúru a na praxi. Budete umět kompletně ošetřit nohy klienta včetně problematických nehtů, kůže. Poradíte si se zarostlými nehty, kuřími oky, hyperkeratozou. Budete umět perfektně nalakovat nehty klasickým i gelovým lakem, namasírovat nohy. Budete umět nahradit poškozený nehet nehtovou protetikou a vyrobit silikonový korektor na míru. 

Tento kurz jako jediný v ČR obsahuje i veškerou problematiku pojící se s orthonyxií, budete umět aplikovat nehtové špony několika typu.

Proč se zaměřit na přístrojovou pedikúru: toto ošetření je vysoce moderní a efektivní, budete vyhledávaný profesionál, který bude mít vždy spokojené klienty, kterým dokážete pomoci s mnoha zdravotními problémy a zbavit je bolesti. Půjdete moderní cestou, která se blíží spíše zdravotnímu oboru. Výsledky Vaší práce uvidíte Vy i klienti hned. Ošetřením s přístrojovou technikou máte nepřeberné množství možností jak pomoci Vašim klientům.

Průběh kurzu

Kurz je určen pro širokou veřejnost. Není nutné vlastnit přístroj. Kurzy se konají v  centru PODOest,  na adrese Lípová 10, Praha 2.Kurz je určen pro 2-6 studentů. Modely zajišťujeme, ale lze se domluvit a přivést si i vlastní.  Kurz je zakončen profesní zkouškou, která opravňuje k otevření živnosti Pedikúra bez potřeby odpovědného zástupce. 
Kurz je velmi intenzivní s individuálním přístupem.
V rámci kurzu získáte odborné znalosti z těchto oborů: Anatomie, dermatologie, ortopedie, orthonyxie, nehtová protetika, diabetologie, pedikúra.
I po kurzu Vám budeme k dispozici v případě, že budete potřebovat pomoct ve vaší praxi.Kurz je zakončen profesní zkouškou, díky tomu nepotřebujete následně garanta! Zkouška je v ceně kurzu.
Po ukončení kurzu máte stále naší podporu online, pokud budete kdykoliv potřebovat poradit, pomoci, jsme vám během vaší praxe stále k dispozici. 

Přihlášení na kurz:
Zájemcům o kurz nabízíme konzultaci a prohlídku školících prostor.  Místo na kurzu je Vám zarezervováno na základě zaplacené zálohy ve výši 5000Kč. Doplatek plné ceny kurzu nejpozději týden před zahájením termínu. Na první den kurzu je nutné mít platný zdravotní/potravinářský průkaz a pokud nosíte brýle doporučujeme kontrolu u vašeho očního lékaře, protože budete pracovat s opravdu drobnými detaily. Na kurz si prosím vezměte pracovní nejlépe bílý oděv(tričko a kalhoty), přezůvky. Již první den kurzu budete pracovat .
Přihlášení na kurz prosím na email podoest@seznam.cz, uveďte prosím vaše fakturační údaje a telefonický kontakt. 


TERMÍNY: 
                                     


NOVÝ TERMÍN LEDEN 2021  
Odpolední kurz PO-ČT od 4.1.2021-11.2.2021
13-18h (adresa Lípová 10, Praha 2)


    

CENA kurzu:  35000 Kč   

Preškolení na prístrojovou techniku v pedikúre

2. Orthonyxie a rovnátka Ross fraser

Kurz je určen pro pedikérky/pedikéry, které mají nějakou zkušenost s  nalepovacími šponami a chtějí se posunout dále.  Ross Fraser špony: individuální drátkové špony na míru. Vyrábíte si je sami z ortodontického drátku, jsou tedy velmi ekonomické, nejlevnější způsob ortonyxie. Jsou velmi příjemné pro klienty a také estetické.  Nejdou ovšem vždy použít, je třeba mít nehet přístupný z obou stran, tudíž bez nějakého typu nalepovacích špon se v praxi neobejdete. Naučíte se výrobu, nasazení a odstranění rovnátek. Součástí je samozřejmě veškerá teorie vážící se k zarůstajícím nehtům. 

Průběh kurzu

Kurz je určen pouze pro pedikérky/pedikéry. Není nutné vlastnit přístroj. Kurzy se konají v podologickém centru PODOest na adrese Lípová 10, Praha 2. Podle obsazenosti kurzu budou modelem buď samotní účastnící kurzu či si můžete přivést vlastní model nebo modely zajistíme. Zkušenost v kůži modela je velice duležitá. Kurz je zakončen získáním certifikátu.  Místo na kurzu je Vám zarezervováno na základě zaplacené zálohy ve výši 50% z ceny kurzu, tato záloha je nevratná, vyjma vážných zdravotních důvodů na základě lékařské zprávy. Doplatek plné ceny kurzu nejpozději týden před zahájením termínu.Přihlásit se můžete vyplněním Poptávky nebo na podoest@seznam.cz 

 Termíny: 

18.12.2020   13-17h

Cena pri účasti 2-6 osob 2200 Kč

Orthonyxie a rovnátka Ross fraser

3. Kombinovaný kurz 2v1: Orthonyxie a rovnátka Ross fraser a Podofix

NEJOBLÍBENĚJŠÍ KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY V ORTHONYXII-VÍC POTŘEBOVAT NEBUDETE!
Kurz je určen pro pedikérky/pedikéry, které chtějí začít ošetřovat zarůstající nehty efektivně.  Součástí kurzu je i vše kolem zarůstajícího nehtu. Naučíme Vás jak ošetřit zarůstající nehty, jak vybrat správný typ rovnátek. V praxi si vyzkoušíte nasazení a odstranění rovnátek. Díky této kombinaci nebudete nucení si dělat další kurzy, protože Vám tyto dva typy špon budou stačit. 

Průběh kurzu

Kurz je určen pouze pro pedikérky/pedikéry. Není nutné vlastnit přístroj. Kurz se koná na naší nové adrese Lípová 10, Praha 2. Podle obsazenosti kurzu budou modelem buď samotní účastnící kurzu či si mužete přivést vlastní model nebo modelyzajistíme. Zkušenost v kuži modela je velice důležitá. Kurz je zakončen získáním certifikátu.Místo na kurzu je Vám zarezervováno na základě zaplacené zálohy ve výši 50% z ceny kurzu, tato záloha je nevratná, vyjma vážných zdravotních důvodů na základě lékařské zprávy. Doplatek plné ceny kurzu nejpozději týden před zahájením termínu.  Přihlásit se můžete vyplněním Poptávky nebo na podoest@seznam.cz 
Termíny: 

18.12.2020    9-15h

Cena pri úcasti 2-6 osob 3500 Kč

4. Protetika nehtu 

Kurz je určen pro pedikérky/pedikéry. Ucelený kurz náhrady nehtové ploténky. Anatomie nehtu, jeho funkce. Materiálů pro nehtovou protetiku je na trhu mnoho. Na kurzu se dozvíte jaké materiály jsou pro koho vhodné, v jakém případě lze protetiku doporučit a jakým zpúsobem nehet na protetiku připravit.  Vše si vyzkoušíte v praxi. Na základě mnoha let zkušeností jsem pro vás vybrala moderní materiál,polygel,  který je velmi snadný pro práci. Při práci nezapáchá, nemusí se spěchat, je tedy vhodný i pro ty, kteří nemají zkušenosti s modeláží nehtů, dají se s ním vytvořit krásné náhrady nehtové ploténky, velmi přirozeného vzhledu, ideální pevnosti i pružnosti. Jako bonus -náklady na pořízení potřebného materiálu pro práci jsou minimální. 

Průběh kurzu

Kurz je určen pouze pro pedikérky/pedikéry. Kurzy se konají v podologickém centru PODOest Lípová 10, Praha 2, 12000

Místo na kurzu je Vám zarezervováno na základě zaplacené zálohy ve výši 1000Kč, tato záloha je nevratná, vyjma vážných zdravotních důvodů na základě lékařské zprávy. Doplatek plné ceny kurzu nejpozději týden před zahájením termínu. Kurz je zakončen získáním certifikátu.
Místo na kurzu je Vám zarezervováno na základě zaplacené zálohy ve výši 50% z ceny kurzu, tato záloha je nevratná, vyjma vážných zdravotních důvodů na základě lékařské zprávy. Doplatek plné ceny kurzu nejpozději týden před zahájením termínu.Přihlásit se můžete vyplněním Poptávky nebo na podoest@seznam.cz 

 Termíny: 
dohodou


Cena pri účasti 2-4 osob 1700 Kč

5.Individuální silikonové korektory se silikonem Ortesil

Kurz je určen pro pedikérky/pedikéry. Naučíte se práci se silikonem Ortosil. Pomocí silikonu  můžete vyrábět ortopedické a korekční pomůcky na míru. Silikonová hmota ORTESIL: jedná se o novinku na našem trhu, jedná se o výrobek italské značky Zanni, oproti jiným značkám má velmi mnoho variant co se týká tvrdosti, můžete tedy volit podle potřeby, má hezkou barvu a je velmi příjemná na nošení. Součástí kurzu je anatomie a funkce chodidla,  postavení chodidla, vady a deformity se kterými se ve své praxi běžně potkáváte. A naučíte se, co klientům doporučovat a jakým způsobem jim mužete velmi účinně pomoci. Seznámíte se také s ortopedickými pomůckami, které jsou dostupné na trhu.

Průběh kurzu

Kurz je určen pouze pro pedikérky/pedikéry. Kurzy se konají v podologickém centru PODOest Lípová 10, Praha 2. Max. pro 2-4 osoby. Podle obsazenosti kurzu budou modelem bud samotní účastnící kurzu či si můžete přivést vlastní model. Kurz je zakončen získáním certifikátu.Místo na kurzu je Vám zarezervováno na základě zaplacené zálohy ve výši 50% z ceny kurzu, tato záloha je nevratná, vyjma vážných zdravotních důvodů na základě lékařské zprávy. Doplatek plné ceny kurzu nejpozději týden před zahájením termínu. Přihlásit se můžete vyplněním Poptávky nebo na podoest@seznam.cz 

 Termíny: dle dohody

Cena pri úcasti 2-6 osob 1500 Kč (Cena pro 1 osobu-individuální kurz 3000Kč )

6. Pedikérská stáž

Pedikérská stáž. Celý den budete sledovat pedikéry v podologickém centru  při práci. Uvidíte ošetření minimálně 5 -10 klientů. Ošetření zarostlých nehtu, přístrojová pedikúra, vyšetření na podoskopu atd. POuze pro jednu osobu. Termíny dle dohody po celý rok. Přihlásit se můžete vyplněním Poptávky nebo na podoest@seznam.cz 

 Cena pro 1 osobu 2000

Praktické stáže v azylových domech v Praze: 
Budete sledovat ošetření a také ošetřovat chodidla klientů v azylových domech pod odborným vedením. Máte tak příležitost vidět opracování nohou a nehtů s většími problémy. 
Termíny a místa konání: 
dle dohody

7. Odlehčující zábaly v pedikúře

Půldenní kurz. Kurz je určen pro pedikérky/pedikéry. Součástí je opakování ze základů dermatologie, anatomie kůže. Naučíte se, jakým zpusobem můžete pomoci v případě, že nestačí jen pedikúra. Odlehčení se využívají v případech hlubokých ragád, bolestivých kuřích ok, bradavic, tam, kde je třeba intenzivnejší péče. Díky tomuto odlehčení se daří rychleji problémy odstranit či minimalizovat bolestivost. Na kurzu se dozvíte mnoho vychytávek, které se jinde nedozvíte.

Průběh kurzu

Kurz je určen pouze pro pedikérky/pedikéry. Kurzy se konají v podologickém centru PODOest Lípová 10, Praha 2, 12000.   Podle obsazenosti kurzu budou modelem buď samotní účastnící kurzu či si můžete přivést vlastní model. Kurz je zakončen získáním certifikátu. Místo na kurzu je Vám zarezervováno na základě zaplacené zálohy ve výši 50% z ceny kurzu, tato záloha je nevratná, vyjma vážných zdravotních důvodů na základě lékařské zprávy. Doplatek plné ceny kurzu nejpozději týden před zahájením termínu.Přihlásit se můžete vyplněním Poptávky nebo na podoest@seznam.cz 

 Termíny: dle dohody

Cena při účasti 2-6 osob 1500 Kč

8. Přeškolení na přístrojovou techniku v pedikúře

Kurz je určen pro pedikérky/pedikéry, kteří se chtějí vzdělávat v podologii a jít moderní cestou. Jednodenní školení. Seznámení s typami fréz, s těmi, které opravdu využijete pro svojí  praxi. Co a jak ošetřovat, jak pečovat o přístroj. Práci si vyzkoušíte na modelech. Naučíte se pomocí přístroje ošetřit kuří oka, ragády, otlaky, mykotické nehty, zarostlé nehty. Práce s přístrojem Vám ulehčí a urychlí práci.

Průběh kurzu

Kurz je určen pouze pro pedikérky/pedikéry. Není nutné vlastnit přístroj. Kurzy se konají v  centru PODOest  na adrese Lípová 10, Praha 2.Podle obsazenosti kurzu budou modelem buď samotní účastníci kurzu či si můžete přivést vlastní model nebo modely zajistíme. Zkušenost v kůži modela je velice důležitá. Kurz je zakončen získáním certifikátu. Místo na kurzu je Vám zarezervováno na základě zaplacené zálohy ve výši 50% z ceny kurzu, tato záloha je nevratná, vyjma vážných zdravotních důvodů na základě lékařské zprávy. Doplatek plné ceny kurzu nejpozději týden před zahájením termínu.Přihlásit se můžete vyplněním Poptávky nebo na podoest@seznam.cz  

Termíny skupinových kurzů:  

4.12.2020
Cena pri účasti 2-6 osob 2900 Kč 

Preškolení na prístrojovou techniku v pedikúre

 

9. Individuální odborné kurzy na míru a AKCE

Připravíme Vám kurz dle Vašich požadavků-lze kombinovat jakékoliv doškolovací kurzy (nikoliv rekvalifikační)nebo je prodloužit či zkrátit. Cenu Vám také připravíme na míru.

10.  Zdravá noha, funkční noha

Seminář určený pro pedikéry, maséry, trenéry a všechny, kteří se zajímají o zdravý pohyb do hloubky. Kurz je minimálně pro 5 a maximálně pro 12 osob a koná se v centru PODOest na adrese Lípová 10, Praha 2. Přihlásit se můžete do 20.7.2020 na podoest@seznam.cz


Přednáší:
Mgr. Veronika Morstein Matulová- odborný pedikér
Mgr. Ivona Postlerová DiS. -fyzioterapeut, podolog
Bc. Edita Prošková- fyzioterapeut, podolog


Program:

9.30-10h  ÚVOD- co je podologie u nás i ve světě, komplexní péče o nohy, co je barefoot obuv a proč jí máme rádi
Mgr. Veronika Morstein Matulová


10-11h  Bc. Edita Prošková
Fyziologie nohy- jak noha funguje, spolupráce šlach, kostí, svalů.

11-12h  Bc. Edita Prošková
Zdravý pohyb a zdravá obuv-správné pohybové stereotypy při chůzi a běhu u dětí a dospělých, funkční a barefoot obuv, zdravotní obuv. Příklady z praxe fyzioterapeuta.

12-13h přestávka

13-14h  Mgr. Ivona Postlerová DiS
Patologie- nejčastější patologie a nesprávné pohybové návyky: hallux valgus, kladívkové prsty, patní ostruha, bolesti chodidel. Vliv na vyšší struktury-kolena, kyčle, záda.

14-15h  Mgr.Ivona Postlerová DiS
Náprava nevhodných pohybových stereotypů a patologií- možnosti nápravy některých problémů: cvičení, stélky do obuvi na míru, obuv

Vyšetření na podoskopu-ukázky na nohou účastníků semináře

 

15-16h Mgr. Ivona Postlerová DiS

Nácvik Nordic walking


TERMÍNY: 
zrušeno

Cena: 3900 Kč